Teleporady naszych lekarzy

Wszyscy wiemy, jak ważne w walce z epidemią jest pozostanie w domu i nienarażanie siebie oraz innych na ryzyko zakażenia. Aby zapewnić naszym pacjentom opiekę medyczną bez konieczności wychodzenia z domu, uruchomiliśmy teleporady lekarzy przyjmujących w naszej placówce.

Teleporady to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możesz: 

 • przedłużyć receptę na leki przyjmowane na stałe,
 • uzyskać poradę medyczną dla siebie, dziecka lub seniora,
 • omówić wyniki badań,
 • otrzymać zwolnienie lekarskie, w razie wskazań medycznych.

Specjalizacje dostępne w formie teleporad

 • alergolog
 • pulmonolog
 • laryngolog
 • ortopeda
 • dermatolog
 • pediatra

Jak skorzystać z teleporady?

 1. Zadzwoń do naszej placówki tel. 14-627-26-25 lub 504-742-887
 2. Uzgodnij termin i specjalizację lekarską.
 3. Opłać usługę, jeśli realizujesz ją poza NFZ lub pakietem medycznym PZU.
 4. Lekarz oddzwoni do Ciebie w umówionym terminie.

Jaki jest koszt teleporady?

Pacjenci NFZ oraz posiadający pakiet opieki medycznej PZU otrzymują teleporady bezpłatnie.

W przypadku pozostałych pacjentów koszt teleporady wynosi 90 zł.

Ważne!

Jeśli masz objawy infekcji dróg oddechowych i podejrzewasz zakażenie koronawirusem, nie przychodź do placówki. Zadzwoń do najbliższej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub na specjalną infolinię PZU Zdrowie 22 505 11 88 – pomożemy Ci ustalić dalszy plan działania.

Dokładamy wszelkich starań aby prowadzić rejestrację Pacjentów na bieżąco i udzielać wszystkim zainteresowanym wyczerpujących informacji. Gdyby jednak, ze względu na dużą liczbę połączeń telefonicznych, nie udało nam się odebrać telefonu, prosimy o kontakt mailowy na adres: rejestracja@alergomed.tarnow.pl z krótkim opisem Państwa sprawy i koniecznie z numerem telefonu - oddzwonimy gdy tylko będzie to możliwe i poinformujemy o sposobie załatwienia sprawy.

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi kontynuacji leczenia informujemy, że zgodnie z aktualnymi rekomendacjami nie ma wskazań do odstawiania jakichkolwiek leków stosowanych w leczeniu chorób przewlekłych. Skuteczne leczenie i kontrola objawów chorób przewlekłych jest warunkiem utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. Dobra kontrola objawów chorób przewlekłych ma wpływ na zmniejszenie ciężkości zakażenia koronawirusem.

​Zgodnie ze stanowiskiem Konsultanta Krajowego ds. Alergologii, immunoterapia swoista (SIT= ODCZULANIE ) powinna być przerwana na czas epidemii. Pacjenci odczulani będą mieć wznowione lub zakończone leczenie SIT po ustąpieniu zagrożenia infekcji koronawirusem. Terminy przyjęć będą możliwe do ustalenia po zmianie obecnej sytuacji epidemiologicznej.